نگارخانه هنر پردیس : آثار هنری احمد نادعلیان (مجسمه، حجاری، مهرها، نقاشی و کارهای مفهومی)

آثار هنری احمد نادعلیان شامل مجسمه، حجاری، مهرها، نقاشی و کارهای مفهومی را می توانید در نگارخانه هنر پردیس (خانه پدری احمد نادعلیان در تهران) انتخاب و جهت خرید آنها اقدام نمایید. همیشه کارهای کوچک نادعلیان در مراکز هنر پردیس پلور، تهران، قشم و موزه او در جزیره هرمز به فروش می رسیدند.  

شرایط بازدید از خانه و کارگاه احمد نادعلیان در تهران

کارهای سنگی احمد تادعلیان در دو دهه گذشته متنوع بوده اند. کارهای موزه ای در تهران نگهداری می شوند. کارهای پر کار و موزه ای قیمت بالایی دارند.

بر اساس کاهایی که در طبیعت انجام شده اند کارهای کوچکتری هستند که معمولا هنرمندان و علاقمندان به محیط زیست آنها را خریداری می کنند. 

در کنار کارهای بزرگ موزه ای و کارهای کوچک، بسیاری از کارها برای اجرا در طبیعت بوده اند. نیت تولید آنها کارکرد مفهومی آنها بوده است. سنگ هایی برای نشان دادن تخریب در محیط زیست، برای پرتاب کردن در آب که اغلب نقش ماهی بوده اند و یا در طبیعت و جود داشته اند و به دلیل تخریب آنها به مرکز ما در تهران منتقل شده اند.‌ آثار تخریب شده ابعاد مفهومی دارند. آنها اعلب کارهایی ساده ای هستند که برای چیدمان و اجرا در طبیعت تولید شده بودند.  این کارها معمولا با قیمت مناسبی به فروش می رسند.   در اینجا تعدادی از این نوع آثار معرفی می شود.

تا قبل از کرونا یک گوشواره تکی که بر روی سنگ های پلور اجرا شده است به قیمت سیصد هزار تومان به فروش می رفت. در تهران، پلور و یا فروش مجازی هم چنین قیمتی دارد. همواره در موزه من در جزیره هرمز این سئوال برای بومی ها مطرح بود که اگر سنگ آن گرانبها نیست چقدر زمان برای انجام آن سپری شده است؟ از نگاه بومی های جزیره این هزینه خیلی زیاد است و از دید هنرمندان خیلی کم است و با توجه به پیشینه من ارزان هستند. برای همین همیشه هنرمندان این گوشواره ها را خریداری می کنند.  به نظر من میزان زمان برای این اثر نمی تواند ارزش اقتصادی آن را تعیین کند. پشتوانه هنرمند و مفهوم این اثر است که تبدیل به کالای اقتصادی شده است.  با گذشت زمان ارزش هنرهای معاصر و متفاوت از مدرن بیشتر خواهد شد.

برای دیدن نمونه های بیشتر در دایرکت اینستاگرام پیام بدهید.   آثار جدیدی عکاسی شده اند و امکان نشر همه آثار در سایت ممکن نیست.

علاقمندانی که به جزیره هرمز سفر کردند و این امکان برایشان فراهم نشد که از موزه من بازدید کنند می توانند گزارش رسانه ای آنجا و بسیاری از اسناد مرتبط با جزیره هرمز و قشم را در این خانه بازدید کنند. مجموعه گلابتون ها و آثار فرهنگ عامه مرتبط با زنان که در این محل نگهداری می شود از موزه هرمز کاملتر است.
تعدادی از کارهای زنان جزایر جنوب برای فروش اراّئه شده اند. همیشه بازدید از این خانه مشروط بوده است. ورودیه برای بازدید از مجموعه برای هر نفر یکصد هزار تومان و دانشجویان پنجاه هزار تومان تعیین شده است.

در صورتی که هر بازدید کننده ای از آثار زنان و احمد نادعلیان خرید داشته باشند ورودیه دریافت نمی شود. شرط معافیت از ورودیه برای هر نفر سیصد هزار تومان و دانشجویان هر نفر یکصد و پنجاه هزار تومان تعیین شده است.

روزهای دوشنبه عصر برای بازدید تعیین شده است. علاوه بر این روز شاید در بعضی روزهای دیگر اول هفته و یا شب ها امکان بازدید وجود داشته باشد.  در هر صورت هماهنگی قبلی الزامی است. برای هماهنگی به واتساپ احمد نادعلیان پیام بدهید. 09391482177

شرایط بازدید از خانه و کارگاه احمد نادعلیان در تهران

صفحه اینستاگرام احمد نادعلیان

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *